نقاشی مهر

این کمپین توسط موسسه توسعه سرمایه انسانی "آینده برتر" با همکاری "فاندوران" و "بیمارستان کودکان علی اصغر(ع) تهران" برگزار می گردد.

نقاشی مهر اقدامی نمادین در حمایت از کودکانی است که بیماری مانع از تحصیل به موقع و زیستن مانند همسن و سالان آنان شده است.

دراین کمپین همه با هم در تامین یک بسته آموزشی همراهی می کنیم و در روزجشن که هشتم مهرماه است در اختیار کودکان بیمارستان قرار می دهیم.


دراین کمپین چه اتفاقی می افتد؟

خانم دکتر طلاچیان رییس بیمارستان کودکان علی اصغر(ع) در یک جلسه مشترک با تیم فاندوران و آینده برتر، این‌چنین می گوید:

شاد کردن کودکان و توجه به نیازهای عاطفی-روانی آن‌ها از اولویت برخوردار است و با همکاری گروه های خیرین، جشن‌ها و برنامه‌های دیداری از بیماران در بیمارستان هماهنگ می‌شود، این برنامه‌ها با استقبال زیاد کودکان و والدین آن‌ها مواجه شده و محیط پراسترس بیمارستان را به محیطی شاد و دلپذیر برای آنان تبدیل می‌کند....(متن کامل مصاحبه را درپایین این مطلب بخوانید)

در بازدید از بیمارستان، بازسازی یک ساختمان چند ساله‌ی قدیمی و ایجاد بخش‌های جدید کاملا مشهود است. خیرین چندین بار در ساخت‌وساز و خرید تجهیزات موردنیاز بیمارستان مثل دستگاه احیا، تخت و... مشارکت کرده‌اند. شاید اگر تجهیزات و نیازهای این کودکان تامین بود، مثل دیگر کودکان، سال تحصیلی جدید را در مدرسه آغاز می‌کردند.

در ابتدا نقاشی مهر قرار بود تنها تهیه یک بسته آموزشی باشد که ابزار کشیدن یک نقاشی شود، اما با توجه به گفتگوهای رییس بیمارستان و تجربهجشن‌های قبلی این بسته را در یک جشن به یادماندنی و شاد در اختیار کودکان قرارخواهیم داد.

به نمایشگاه نوشت‌افزار در مصلی تهران رفتیم و هزینه‌ی این بسته آموزشی را تخمین زدیم:

این بسته آموزشی 100 هزارتومان ارزش‌گذاری شد که با توجه به آمار گرفته شده از بیمارستان برای 100 کودک تهیه می‌شود. قیمت کل کمپین 10 میلیون تومان برآورده می‌شود که با مشارکت "فاندوران"، "هلدینگ فناپ" و موسسه "آینده برتر" بخشی از هزینه های کمپین و روز جشنتامین می‌شود.

وب‌سایت فاندوران بستر لازم برای اطلاع‌رسانی و دریافت حمایت‌های مردمی را فراهم می‌کند. علاوه بر این به کاربرانی که در زمان‌های مشخص در سایت ثبت‌نام کنند اعتبار داخلی می‌دهد که می‌توانند در این کمپین استفاده کنند. "شرکت فناپ" نیز متعهد شده است که پس از جمع شدن 4 میلیون تومان اول مبلغ 1 میلیون تومان و زمانی که کمپین به 9 میلیون تومان رسید 1 میلیون تومان دیگر به این کمپین کمک کند. با اتمام کمپین، "آینده برتر" نیز 2 میلیون تومان بابت هزینه‌های روز جشن متقبل شده که جهت تدارکات جشن  نقاشی مهر استفاده می‌شود.


جشن نقاشی مهر چطور برگزار می شود؟

چهارشنبه هشتم مهرماه، در "بیمارستان علی اصغر(ع)" برای کودکان بیمار تحت حمایت این بیمارستان، جشن نقاشی مهر وآغاز سال تحصیلی برگزار می‌شود. قرار است در این برنامه بسته‌های آموزشی را به 100 کودک هدیه بدهیم و با حضور مجریان و گروه موسیقی  در فضای بیمارستان که بادکنک آرایی شده، جشنشاد و متفاوتی را برای این کودکان برگزار کنیم.

کودکان دراین روز بعد از دریافت هدیه خود، یک نقاشی می‌کشند و به عنوان هدیه به کسانی که دراین کمپین شرکت کرده‌اند هدیه می‌دهند. اگر می‌خواهید یکی از مشارکت‌کنندگان دراین پروژه باشید و در جشنشرکت کنید یا یک نقاشی را به عنوان هدیه دریافت کنید پاداش‌های مشارکت در پروژه را ببینید.


بیمارستان علی اصغر از زبان رئیس بیمارستان 

چکیده‌ی توضیحات خانم "دکتر الهام طاچیان"، رئیس بیمارستان کودکان علی اصغر(ع)، در این بخش آورده شده. متن کامل مصاحبه را در آخر همین صفحه می‌توانید مطالعه کنید:

مرکز آموزشی ­درمانی کودکان حضرت علی ­اصغر(ع) وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ­درمانی ایران است که با بیش از 50 سال سابقه در خدمت کودکان عزیز بوده است. این مرکز دارای حدود 45 فوق­ تخصص در تمام رشته ­های فوق­ تخصصی کودکان شامل جراحی کودکان، کلیه کودکان، غدد کودکان، خون و سرطان کودکان، عفونی کودکان، ریه کودکان، قلب کودکان، گوارش کودکان، اعصاب کودکان، روان­‌پزشکی کودکان و مراقبت ویژه کودکان و نوزادان است.

هزینه‌­های درمان مطابق با طرح تحول نظام سلامت و با تعرفه‌­های دولتی است. این امر سبب شده است  که هزینه­‌های پرداختی از سوی والدین در­مقایسه با سال­‌های قبل به حداقل برسد، با این وجود درمواردی بیماران حتی برای پرداخت این مبالغ نیز نیاز دچار مشکل بوده و نیاز به کمک واحد مددکاری بیمارستان دارند. اینجانب در­طی سال­‌های متمادی حضور در این بیمارستان به‌­عنوان عضو هیئت علمی از سال 1377 تاکنون  بارها شاهد کمک‌­های مردمی و مساعدت افراد خیر بوده­‌ام که گره­‌گشای مشکلات بیماران در زمینه‌­های مختلف بوده است. کمک به تهیه دارو، امکانات درمانی، انجام بررسی‌­های تشخیصی و بهبود امکان پی­گیری پزشکی از­جمله مواردی است که نقش خیرین در آن ممتاز و تأثیرگذار بوده است. شاید تأثیرگذارتر از این کمک‌­ها همتی است که خیرین در توسعه امکانات و ایجاد خدمات جدید در بیمارستان در ابعاد گوناگون ارائه داده‌­اند.

به ­رغم پیشرفت­‌هایی که در­طی سال­‌های اخیر در خدمات بیمارستان شاهد بوده‌­ایم افزایش تعداد مراجعین و تعهد کارمندان بیمارستان برای ارائه خدمات با کیفیت بیش­تر می­‌طلبد تا با بهره­‌گیری از امکانات و پیشبرد توسعه بیمارستان بتوانیم بیش از پیش در تأمین سلامت بیماران خردسال و کودکان دوست‌­داشتنی کشور کوشش کنیم. این امر بی‌­تردید بدون تداوم کمک­‌های مردمی و همراهی خیرین مقدور نخواهد بود.

خیرین محترم از طریق مددکاری با بیمارستان ارتباط دارند یا مستقیماً به مدیر یا رئیس بیمارستان مراجعه می­‌کنند. آن­‌ها از این طریق در جریان طرح­‌های توسعه بیمارستان قرار گرفته و می‌­توانند با انتخاب خود و بسته به نظر شخصی در هر یک از آن­‌ها مشارکت نمایند. بسیاری از خیرین باعلاقه روند انجام امور و به ­ثمر رسیدن طرح‌­ها را تعقیب می­‌کنند و در لذت نشاندن لبخند بر لب کودکان بیمار سهیم  و ناظر هستند.

علاوه­ بر توجه به مسائل جسمی بیماران، شاد کردن آنان و توجه به نیازهای عاطفی ­روانی نیز مد نظر قرار گرفته و با همکاری گروه‌­های خیرین جشن­‌ها و برنامه­‌های دیداری از بیماران در بیمارستان هماهنگ می‌­شود. این برنامه‌­ها برای حفظ روحیه کودکان بسیار مفید هستند و به گواه همه کسانی که از نزدیک شاهد اجرای آن هستند این برنامه­‌ها با استقبال زیاد کودکان و والدین مواجه بوده و محیط پراسترس بیمارستان را به محیطی شاد و دلپذیر برای آنان تبدیل می­‌کنند.

 

حمایت شما از این کمپین، استمرار این لبخندها را تضمین میکند، همین حالا مشارکت کنید.

1394-6-28
اخبار